Paczki i przesyłki do Turcji

  • 0

Paczki i przesyłki do Turcji

Turcja jest bardzo często wybieranym przez turystów krajem. Polacy również coraz częściej wyjeżdżają do Turcji na wakacje. W ostatnim czasie polskie firmy także podjęły współpracę z tureckimi. Są to przedsiębiorstwa głównie z przemysłowego regionu Adana. Nierzadko zatem konieczne są wyjazdy służbowe. Zostawiając rodzinę czy krewnych w kraju, często potrzebujemy wysłać paczkę do Turcji.

Jest to kraj dosyć odległy od naszego kraju. W związku z czym zastanawiamy się jak długo przesyłka będzie transportowana do odbiorcy. Czy zostanie doręczona bez uszkodzeń i jakie poniesiemy koszty? Czy z uwagi na to, że nie jest to kraj Unii Europejskiej będziemy musieli załatwiać mnóstwo formalności?

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, których artykułów nie wolno wysyłać do Turcji. Poza przedmiotami, które w przepisach prawa uchodzą za nielegalne, niebezpieczne lub szkodliwe, nie wolno wysyłać do Turcji artykułów takich jak:

  • kosmetyki;
  • suplementy diety;
  • telefony komórkowe;
  • produkty mięsne i rybne (również konserw);
  • produktów w pojemnikach aerozolowych;
  • produktów alkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Jeżeli nadawca nie dostosuje się do zakazu, przesyłka może zostać zwrócona nadawcy na jego koszt. Natomiast w przypadku, kiedy przesyłka wzbudzi podejrzenia przy odprawie celnej, może zostać otwarta a nadawca może zostać obciążony dodatkowymi kosztami.

Profesjonalne firmy kurierskie dostarczają przesyłki do Turcji w ciągu 8-10 dni. Dążąc do zadowolenia klienta, kurierzy z należytą starannością dbają o bezpieczeństwo Twojej paczki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta firmy kurierskie oferują atrakcyjne ceny wysyłek do Turcji. Pomagają, także w wypełnianiu niezbędnych do odprawy celnej dokumentów. Zatem jeśli potrzebujesz wysłać przesyłkę z/do Turcji skorzystaj z oferty rzetelnego i pewnego kuriera. Zawsze upewnij się jakie wymiary standardowe przesyłek przewiduje dany przewoźnik, pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów przesyłki.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z wysyłką przesyłek do Turcji, zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta.


Leave a Reply